A központi háztartási vízlágyítók lakások és épületek teljes vízhálózatának lágyítását végzik. Annak függvényében, hogy mennyi az adott felhasználási hely vízfogyasztása és milyen keménységű a víz, könnyen kiválasztható az a vízlágyító, amely a lehető leggazdaságosabban tudja a vizet lágyítani.
EconomySoft STANDARD 30 alkalmazása az alábbi esetekben javasolt:
- Vízfelhasználás: 3-5 m3/hó
- Háztartás mérete: 1-2 fős
- Vízkeménység: 5-10° NK (német keménységi fok) között.
- Beépítési hely: nem elegendő a STANDARD 30 vízlágyító (M690 x SZ340 x H520 mm) kényelmes beépítése számára.
Az EconomySoft STANDARD 30 kisméretű központi háztartási vízlágyító a kevesebb vízfogyasztású, kis háztartások vizének lágyítására alkalmas, amennyiben a víz keménysége alacsony vagy kissé kemény. Ha a vízkeménység az átlagosnál magasabb, előfordulhat, hogy ennél nagyobb teljesítményű berendezés telepítése szükséges.
Amennyiben nem ismert az adott felhasználási hely vízkeménysége, az OKT-1 teszter folyadékkal könnyedén megmérhető.
A vízlágyítók működési elve: az ioncserélős vízlágyítók egy ioncserélő gyanta segítségével a vízben lévő oldott kalcium és magnézium ionokat nátrium ionokra cserélik. Ezzel a technológiával nem oldatban tartjuk a víz keménységét okozó ásványi sókat, hanem kivesszük a vízből, így semmilyen körülmények között nem tudnak kicsapódni. Így akár 0 keménységű, teljesen lágy vizet is elő lehetne állítani, azonban az ÁNTSZ állásfoglalásának megfelelően a berendezést úgy állítják be a szakembereink, hogy 5 német keménységi foknak megfelelő víz menjen a hálózatba.
Műszaki jellemzők:
- Csatlakozási méret: 3/4" be- és kimeneti oldalon egyaránt
- Vezérlőfej: idő- és mennyiségvezérelt* (típusa: RX)
- Beépített By-Pass keverőszelep: a kívánt vízkeménység beállításához szükséges. A berendezés tartozéka, nem kell külön megvásárolni és beszerelni!
- Beépítési méretek: 690 x 340 x 520 mm** (magasság, szélesség, hosszúság)
- Ioncserélő gyanta töltet mennyisége: 8 liter
- Átfolyási sebesség: 0,8 - 1,2 m3/h
* A vízlágyítóban lévő ioncserélő gyantatöltet nátrium tartalma időnként lemerül, így azt szükséges rendszeresen regenerálni. A berendezés vezérlőegysége automatikus visszaszámlálóval rendelkezik: a kezelt (lágyított) víz mennyiségét figyeli. A beállított adatok alapján, amikor eléri az adott mennyiséget, a készülék az előre rögzített időpontban (alaphelyzetben hajnal 2 órakor) automatikusan elvégzi a töltet regenerálását.
** Ha a beépítés helye ennél kisebb és nem teszi lehetővé ennek a típusnak az alkalmazását, akkor ilyen esetekben az azonos tudású, de keskenyebb kivitelű SLIM 30 >> típusú vízlágyító alkalmazását javasoljuk.
Gyártás helye: Magyarország
Minőségi tanúsítvány: a készülék ÁNTSZ engedéllyel rendelkezik, amelynek száma KEF-12796-2/2016.
Karbantartási igény: karbantartása egyszerű, nem igényel szakértelmet. A berendezés gyanta töltetének automatikus regenerálása sótabletta felhasználásával történik. A sótabletta azonban időnként elfogy, ezért azt pótolni szükséges. Ez nagyon egyszerű, bárki elvégezheti: csak bele kell önteni a berendezés sótartályába a sót, amikor erre szükség van. A sótabletta 25 kg-os, zsákos kiszerelésben kapható. A regeneráláshoz csak kifejezetten erre alkalmas, nagy tisztaságú (!) só használható, ellenkező esetben a berendezés meghibásodhat.
Karbantartási költség: havi karbantartási költség a havi vízfogyasztás függvénye. Általánosságban elmondható, hogy kb. 0,5 - 1 kg sót használ el a berendezés 1 m3 víz lágyítása során, ami egy 10 m3 vízfogyasztásnál kb. 1000 - 2000 Forintot jelent. Ez függ természetesen attól is, hogy milyen keménységű vizet kell a berendezésnek lágyítania.
FONTOS INFORMÁCIÓ! A vízlágyító beépítése a bejövő hideg vizes ágra történik. A készülék elhelyezése fagy és vízmentes helyen lehetséges (vízaknában csak nagyon ritkán), ahol a közelben szennyvíz- és elektromos kiállás található.
Beszerelés és beüzemelés: A vízlágyító beszerelését és beüzemelését szakembereink, illetve az általunk ajánlott szakemberek végzik. Ez feltétele a teljes körű garanciának. Vevő vagy megbízott szerelője általi beszerelés és beüzemelés esetén a berendezés elveszíti teljes körű garanciáját!
Figyelem! A berendezés üzemelési helyének kiépítése (vízkiállások elkészítése, szerelvényezése) nem a beszerelő+beüzemelő szakember feladata. Azonban ilyen igény esetén, előzetesen egyeztetve, szakembereink is elvégzik plusz költségért. A készülék beszerelési helyén történő vizes kiállások kiépítési költsége függ a telepítés helyétől, annak adottságaitól, a felmerült igényektől.
A központi vízlágyító beépítéséhez és üzemeltetéséhez az alábbi kiegészítők és kellékek is javasoltak:
- Durva előszűrő: beépítése kötelező a vízlágyító berendezés elé, mivel ez garanciális feltétel! A szűrő megvédi a vízlágyító tömbszelepét a lebegő szennyeződésektől (rozsda, homok), biztosítva a vízlágyító zavartalan működését.
- Vízkeménység teszter: gyorsan és könnyen megállapítható a víz keménysége. Segítségével ellenőrizhető a vízlágyító hatékonysága.
- Vízlágyító regeneráló sótabletta: a vízlágyító berendezés folyamatos üzemelését biztosítja, a gyanta töltet regeneráláshoz szükséges, mennyiségét rendszeresen pótolni kell. Beüzemeléskor javasolt 1-2 zsákkal vásárolni.
Garancia: 1 év. A garancia feltétele a szakszerű beüzemelés, amelyet szakembereink, vagy az általunk megbízott szakember végez.
Mielőtt eldöntené, melyik vízlágyító Önnek a megfelelő, kérem vegye fel velünk a kapcsolatot akár e-mailben, akár telefonon.
Lágy víz alkalmazásának előnyei:
- kevesebb energia költség (kávéfőző, mosógép, bojler, mosogatógép, stb. fűtőszálai, hőcserélő elemei megtisztulnak, így a berendezések teljesítménye megnő, energiafogyasztása csökken.)
- hosszabb élettartam (vízkőmentes működési körülményeknek köszönhetően a szaniterek, vízmelegítő berendezések élettartama megnő)
- kevesebb takarítás (vízkőmentes vízcsapok, zuhanyzórózsák, mosdók, zuhanykabinok és háztartási készülékek karbantartása leegyszerűsödik)
- kevesebb mosószer, öblítő szer (lágy víz alkalmazásakor jóval kevesebb tisztítószerre van szükség azonos eredmény eléréséhez, a ruhaneműk puhák, az edények pedig fényesek lesznek)
- adalékanyag mentes mosás, mosogatás (vízlágyítók feleslegessé válnak)
- tiszta, lerakódásmentes csőrendszerek és gépészeti berendezések, fűtőkészülékek.
- olcsóbb és egyszerűbb karbantartás nagyobb vizes alkalmazásokon is (pl.: jakuzzi, pezsgőkád, gőzkabin, stb.)
- megnövekedett hatékonyság (pl. mosó-, illetve mosogatógép tisztító képessége megnő).
- kellemes fürdés (lágy víz a bőrt és hajat selymessé, puhává, lágy tapintásúvá teszi)
- kevesebb tisztítószer (fürdéskor kevesebb szappannal, samponnal elérhető ugyanaz a tisztító hatás, mint keményebb vízzel)
- nincs bőrirritáció (fürdés után nincs többé kemény víz miatti bőrviszketés)